WORKSHOP - Záklona bez bolesti

Lenka Minárik

Páteř podporuje naše tělo, umožňuje nám stát vzpřímeně a je také náchylná ke zranění a opotřebení, pokud není podporována silnými svaly. Přitom ohýbání dozadu není něco, co v běžném životě vůbec děláme.

To jsou důvody, proč může být backbending zpočátku docela zdrcující a pro někoho může být i děsivý.

Správným zahřátím a zarovnáním v jógových ásanách/pózách je však možné posílit jádro a naši záda a vrátit kloubům pružnost, což nakonec umožňuje páteři zachovat si svou funkčnost i s věkem.

V tomto 1,5 hodinovém workshopu se zaměříme na všechny části těla, které se účastní záklonů, a na to, jak tyto různé části ovládat izolovaně, než je zapojíme do jednotlivých pozic jógy, jako jsou pozice mostu, holuba, luku a velblouda.

Tento workshop je pro vás, pokud máte rádi backbending, ale také pokud nejste jeho největším fanouškem a chcete se naučit, jak vstupovat do backbend bezbolestně a bezpečně.

Vhodné pro všechny úrovně.


O Lence:

Lenka je učitelkou jógy ve Vídni od roku 2016. Nejprve přijela do Rakouska, aby se věnovala své kariéře vědkyně na Lékařské univerzitě ve Vídni, kde působila 10 let. Během této doby její život zachvátila další vášeň a přiměla ji přejít k tomu, aby pomáhala lidem přímočařeji – učila je hýbat tělem, zlepšovala svůj život pomocí jógových ásan a jógové filozofie. Díky jejímu lékařskému vzdělání jsou její hodiny plné užitečných informací o lidském těle a jeho fungování - nejen pohybově, ale i nervově.